Juventus i Massimiliano Allegri uniknęli prawnego starcia. Turyński klub ogłosił, że osiągnął porozumienie w sprawie rozwiązania kontraktu byłego trenera Juventusu, który został uniewinniony 17 maja ubiegłego roku, dwa dni po finale Coppa Italia wygranym 1-0 z Atalantą na Stadio Olimpico w Rzymie.

RELACJA - "Juventus Football Club i Tanie Koszulki piłkarskie Bologna Massimiliano Allegri ogłaszają, że obopólnie zgodzili się na rozwiązanie kontraktu z końcem obecnego sezonu piłkarskiego.

Klub, dziękując Massimiliano Allegriemu za wyniki sportowe osiągnięte przez lata za sterami drużyny, życzy mu Męska Koszulki piłkarskie Juventus wszystkiego najlepszego na przyszłość zawodową".

KROKI - W ubiegłą sobotę Allegri otrzymał od Juventusu zawiadomienie o zwolnieniu z uzasadnionej przyczyny: środek niezaakceptowany przez trenera z Toskanii, który zapowiedział odwołanie z prośbą o odszkodowanie dla klubu. Potem przyszło dzisiejsze porozumienie, Koszulka piłkarska Juventusu Dziecięca które zapobiegło prawnej bitwie między stronami.

ZA DARMO - Allegri trenował Juventus łącznie przez osiem sezonów: najpierw od 2014 do 2019 roku, a następnie od 2021 do 2024 roku, zdobywając pięć Scudetti i tyle samo Pucharów Włoch, a także trzy Superpuchary Włoch. Dwukrotnie dotarł do finału Ligi Mistrzów, przegrywając z Barceloną i Realem Madryt. Allegri był również objęty kontraktem na następny sezon do czerwca 2025 roku, ale teraz może znaleźć nowy zespół. Nie wiadomo, czy trener będzie skłonny przyjąć ewentualne oferty z zagranicy, na przykład z Arabii Saudyjskiej.

Tanie strój piłkarski

THIAGO MOTTA ON ARRIVAL - Po "traghettatore" Paolo Montero, który był na ławce w dwóch ostatnich meczach ligowych z Bologną i Monzą, w przyszłym sezonie nowym trenerem Juventusu będzie Thiago Motta. Ten ogłosił już swoje pożegnanie z Bologną, która liczy, że zastąpi go Vincenzo Italiano, były gracz Fiorentiny.